الإجازات الرسمية

Nationale feestdagen

Nationale feestdagen

Mauritius kent 15 nationale feestdagen die elk jaar terugkeren. Zeven van deze feestdagen hebben vaste data: 1 en 2 februari, 1 februari, 12 maart, 1 mei, 2 november en 25 december. De andere feestdagen zijn religieuze festivals die per jaar een andere datum hebben.

Date Day Holidays - 2021
1st&2nd January Fri, Sat New Year's Day
28th January Thurs Thaipoosam Cavedee
1st February Mon Abolition of Slavery
12th February Fri Chinese Spring Festival
11th March Thurs Maha Shivratree
12th March Fri Independence and Republic Day
13th April Tues Ugaadi
1st May Sat Labour Day
14th May Fri Eid-Ul-Fitr
11th September Sat Ganesh Chaturthi
1st November Mon All Saints Day
2nd November Tues Arrival of indentured laborers
4th November Thurs Diwali
25th December Sat Christmas

 

OPMERKING: De tijd waarop de moslimfestivals worden gehouden, hangt af van hoe de fases van de maan lokaal worden waargenomen. De data die hierboven gegeven worden, zijn daarom schattingen. Tijdens Ramadan, dat voorafgaat aan Eid al-Fitr, vasten moslims overdag en vieren ze 's avonds feest. Daardoor kunnen de normale zakelijke activiteiten tijdelijk stil komen te liggen. Veel restaurants zijn overdag gesloten en roken en drinken op bepaalde locaties kan verboden zijn. Deze onderbrekingen en beperkingen kunnen doorgaan tot in Eid al-Fitr. Eid al-Fitr en Eid al-Adha kunnen twee tot tien dagen duren, afhankelijk van de regio.